Unia Europejska Leader PROW 2014-2020

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

Jesteś tutaj: Bursztynówka 2014

01.18.22
A- A A+

Bursztynówka 2014

Drodzy Państwo,

 

 

Miło nam poinformować, że dnia 25 czerwca zakończyliśmy III edycję konkursu Bursztynówka. Jury w składzie- Michał Słowik (prezes Stowarzyszenia), Waldemar Szczypior (dyrektor Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie), Roman Drzeżdżon (regionalista, pracownik Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie) oraz Adam Kuhn (szef restauracji Hotelu Zamek w Krokowej) wyłoniło zwycięzców w kategoriach najlepszy produkt kulinarny i najlepszy produkt rękodzielniczy.


I tak w kategorii kulinaria :

 

I miejsce zajęła Pani Sabina Fleming  za Miód z mniszka lekarskiego

 

II miejsce zajęła Pani Ewa Kur za Kornus Żarnowiecki

 

III miejsce zajęła Pani Halina Łuc za Nalewkę bursztynową dla ciała i ducha

 

Jeżeli chodzi o rękodzielnictwo to: 

 

I miejsce zajęła Pani Dorota Potrykus za Srebrną statuetkę „Kaszubskie oko”

 

II miejsce zajęła Pani Ewa Kur za Obrus kościelny haftowany haftem czepcowym wykończonym bursztynem

 

III miejsce zajął Pan Jacek Gorzawski za Obraz olejny „Impresja 2- Zatoka Gdańska”

 

Zgromadzeni na finale uczestnicy konkursu wyłonili również najaktywniejszą organizację pozarządową. Przychylność uczestników i 1000 zł zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Nadolu. W związku z niewielką różnicą punktów zadecydowano również o przyznaniu nagród pieniężnych wysokości 600 zł dla organizacji, które uplasowały się na II miejscu tj. dla Kółka Rolniczego- Koła Gospodyń Wiejskich w Kierzkowie oraz dla Bractwa Rycerskiego spod Nordowej Gwiazdy.

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz jury za udział w konkursie, cieszy nas jego wciąż rosnąca popularność. Oczywiście zrobimy wszystko aby kontynuować współpracę z naszymi utalentowanymi twórcami w latach przyszłych.

 

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Instytucja Zarządzająca - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.