Unia Europejska Leader PROW 2014-2020

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

Jesteś tutaj: Strona główna

05.25.19
A- A A+

Smakowicie, kolorowo i oryginalnie

02-10-2018
Smakowicie, kolorowo i oryginalnie – tak można w wielkim skrócie można podsumować finał V edycji konkursu „Bursztynówka”, który odbył się 28 września 2018 r. w Hotelu Victoria w Bolszewie. 
W tym roku do konkursu zgłoszono 14 projektów: 9 w kategorii najlepszy produkt rękodzielniczy i 5 w kategorii najlepszy produkt regionalny. Tym razem swoimi talentami kulinarnymi i rękodzielniczymi pochwala się lokalni twórcy z gmin Gniewino i Wejherowo. Wśród zgłoszonych prac znalazły się m.in. obrazy olejne i wyszywane, drewniana figura, serwetka wykonana techniką koronkową oraz frywolitka. Natomiast dynia zostanie zaserwowana w postaci zupy, kompotu oraz ciasta. 
Zgłoszone projekty oceniała Komisja Konkursowa, w następującym  składzie: dr Katarzyna Zawistowska z Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Marcin Toczek Wiceprezes Stowarzyszenia, Natasza Sobczak Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Gminie Wejherowo oraz Przemysław Elwart reprezentujący Restaurację Hotelu Victoria w Bolszewie. Ze względu na duże zróżnicowanie zgłoszonych do konkursu projektów oraz różne techniki wykonania, członkowie komisji mieli niezwykle trudny wybór. 
Ostatecznie nagrodzone zostały następujące prace:
- w kategorii „Najlepszy produkt rękodzielniczy”:
I miejsce – kartę podarunkową o wartości 700 zł brutto otrzymała Pani Danuta Formela z Rybna za „Torebkę z włóczki i zawleczek”
II miejsce – kartę podarunkową o wartości 600 zł otrzymał Pan Jacek Gorzawski z Czymanowa za obraz  "Złota Brama Gdańsk"
III miejsce – kartę podarunkową o wartości 500 zł brutto otrzymała Pani  Bożena Formela z Gniewina za „Frywolitkę”
- w kategorii „Najlepszy produkt kulinarny” , w którym motywem przewodnim była dynia:
I miejsce – kartę podarunkową o wartości 700 zł brutto otrzymała Pani Grażyna Starba z Bolszewa za Ciasto – „dyniowy smakołyk” 
II miejsce – kartę podarunkową o wartości 600 zł otrzymał Pani  Brygida Wilandt z Rybienka za „zupę z dyni”
III miejsce – kartę podarunkową o wartości 500 zł brutto otrzymała Pani  Ludwika Rompa z Bolszewa za „kompot z dyni”
Nagrodę specjalną Zarządu Stowarzyszenia „Bursztynowy Pasaż” w postaci karty podarunkowej o wartości 200zł otrzymał Pan Marek Kurowski z Kąpina za drewnianą „Figurę Matki Boskiej”.
Komisja Konkursowa rozdysponowała również kilka nagród w postaci kart podarunkowych na usługi rekreacyjne i gastronomiczne ufundowane przez  sponsorów z terenu gmin Gniewino i Wejherowo, właścicieli następujących obiektów: Hotel Mistral Sport**** w Gniewinie, Mleczarnia „Śnieżka” w Perlinie, „Sala Perłowa” w Rybnie oraz Gospodarstwo Agroturystyczne „Orlinek” z Orla. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Instytucja Zarządzająca - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.