Unia Europejska Leader PROW 2014-2020

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

Jesteś tutaj: Puchar Bałtyku Nordic Walking

11.27.21
A- A A+

Puchar Bałtyku Nordic Walking

Projekt zakłada współpracę poszczególnych organizatorów i rozwój Nordic Walking na pomorzu, wspólne działania pod szyldem Pucharu Bałtyku mają za zadanie skomasować wysiłki i umożliwić dotarcie do jeszcze większej liczby potencjalnych uczestników.

Pomysł organizacji Pucharu Bałtyku powstał w 2012 roku, pomysłodawcą był Krzysztof Walczak. Projekt wszedł w życie po spotkaniu w Łebie w Hotelu Zdrowotel gdzie spotkali się miłośnicy Nordic Walking z całego pomorza. W ramach naszego rajdu zawody odbedą się na dystansie ok. 10 km.

 

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że ruszyły zapisy do odbywającego się na obszarze LGD „Bursztynowy Pasaż” jednego z etapów Pucharu Bałtyku w nordic walking.  Puchar Bałtyku to jedna z większych imprez o charakterze cyklicznym w kraju, więc jest nam szczególnie miło, że odbędzie się takżę w Białogórze już 19 lipca. Celem imprezy jest promocja nordic walking i zdrowego trybu życia oraz promocja Białogóry jako miejsca atrakcyjnego do aktywnego spędzania czasu. W ubiegłych latach Puchar Bałtyku cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  Rekordowa liczba uczestników to 400 osób . Marsz odbędzie się tradycyjnie na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Na wszystkich uczestników czekają medale, a dla zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych puchary. Zapraszamy  chętnych do zgłaszania się za pośrednictwem strony internetowej: http://elektronicznezapisy.pl/. Dla mieszkańców gmin: Krokowa, Gniewino, Choczewo, Nowa Wieś Lęborska, Wicko i Miasta Łeba udział w białogórskim etapie jest bezpłatny.

 

Do zobaczenia na trasie !

 

A TO JUŻ RELACJA Z IMPREZY SŁOWAMI UCZESTNIKÓW ...

 

Nie mamy watpliwości, że lokalizacja Bialogóry wpisze się pozytywnym akcentem w cykl Pucharu Bałtyku. Piękna trasa, idealne warunki pogodowe oraz prawdziwie rodzinna atmosfera sprawiły, że pojawiające się komentarze są jak najbardziej pochlebne. Oczywiście jako organizatorzy jesteśmy bardzo wdzięczni za dobre słowa jednak podziękowania należą się także: firmie North Event - głównemu wykonawcy, Polskiej grupie Energetycznej PGE, Krokowskiemu Centrum Kultury oraz Sołectwu Białogóra, którzy w roli partnerów pokazali się z jak najlepszej strony. Tak imprezę komentuję się na stronach tematycznych :

 

" Białogóra to mała, spokojna nadmorska wieś, która przyciąga turystów ogromnymi połaciami lasów, szerokimi plażami i możliwością oddechu od wielkomiejskiego zgiełku. Okazało się, że ma ona dużo do zaoferowania osobom chodzącym z kijami, mogliśmy to sami zaobserwować właśnie w sobotę 19 lipca."

- portal chodzezkijami.pl-

 

" Trasa przepiękna. Organizatorzy naprawdę się spisali. Jak zawsze atmosfera cudowna, ludzie wspaniali, pogoda słoneczna - dobrze, że w lesie trochę odczuwało się ochłody poprzez wiejący wiatr. Jak na razie najlepsza trasa na której miałam możliwość pójścia. Impreza na 6! Oby więcej takich wspaniałych tras. Do zobaczenia w Lipuszu :)"

 

- Pani Natalia - uczestnik rajdu-

 

"Białogóra bardzo udana trasa przepiękna, bardzo wygodna w przyjemnym otoczeniu jagód i paproci atmosfera rywali i kolżanek kolegów oraz kibiców na trasie SUPER , Kanapki przepyszne, arbuz przepyszny, banany przepyszne, przejazd autokarem ok. Dekoracja na scenie bardzo widowiskowa oraz fajna0, także Puchar Bałtyku w Białejgórze Bardzo udany. Teraz tylko czekać na Lipusz !!!"

- Porsche - uczestnik rajdu-

 

Więcej komentarzy znajdą Państwo na stronie: chodzezkijami.pl

 

>>>>>Relacja Video - kliknij <<<<<

 

Poniżej zapraszamy do zapoznania się z galerią.

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Instytucja Zarządzająca - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.