Unia Europejska Leader PROW 2014-2020

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

Jesteś tutaj: ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

11.27.21
A- A A+

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Szanowni Państwo,

 

W miniony piątek (6 września) w Hotelu Mistral w Gniewinie rozstrzygnięty został konkurs "Bursztynówka 2013" w kategoriach:

 

- najlepszy produkt rękodzielniczy,

- najlepszy produkt kulinarny.

 

Jury w składzie: Wojciech Sumiński, Michał Słowik, Arkadiusz Pasiuk oraz Roman Drzeżdżon oceniało 27 prac zgłoszonych w sumie przez 15 twórców z całego obszaru LGD. Oceniający sami przyznali, że nie mieli łatwego zadania ponieważ wiele z zaprezentowanych dzieł w obu kategoriach zdobywa regularnie nagrody potwierdzając kunszt ich autorów. Ponadto do konkursu zgłaszają się kolejni artyści ze swoimi nietuzinkowymi pracami w konsekwencji czego z roku na rok przysłowiowa poprzeczka ustawiana jest na coraz to wyższym poziomie. Poniżej przedstawiamy osoby nagrodzone w obu kategoriach oraz osoby, które zostały wyszczególnione nagrodami specjalnymi. Jednak gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu. Po raz kolejny potwierdzili, że zamiłowanie do sztuki to nie tylko hobby ale styl życia.

 

Kategoria: Najlepszy produkt rękodzielniczy

 

I miejsce – Pan Gerard Wrycza – Zbroja husarska

 

II miejsce – Pani Elżbieta Littwin – Naszyjnik „Sea World”

 

III miejsce – Pani Ewa Kur – Bielizna kielichowa

 

Kategoria: Najlepszy produkt kulinarny

 

I miejsce – Pani Katarzyna Zacharewicz - Pasztet z pomuchla

 

II miejsce – Pani Genowefa Kramek – Biszkopt z kaszanki

 

III miejsce – Pani Zofia Smardz – Nalewka na kwiatach dzikiego bzu

 

Wyróżnienia specjalne:

 

Nagroda Prezesa za pracę z wykorzystaniem bursztynu trafiła do Pani Alicji Goyke za dzieło pt. "Szopka Bożonarodzeniowa". Ponadto przyznano drugą nagrodę specjalną dla Pani Haliny Łuc za całokształt działalności. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom !

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Instytucja Zarządzająca - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.