Unia Europejska Leader PROW 2014-2020

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

Jesteś tutaj: Wielkie Piknikowanie

11.27.21
A- A A+

Wielkie Piknikowanie

W tym roku majówkę spędzamy w Gniewinie w kompleksie "Kaszubskie Oko", gdzie będzie organizowane WIELKIE PIKNIKOWANIE...  Głównym pomysłodawcą całej akcji jest Gmina Gniewino jednak i my spróbujemy pokazać się w tym dniu z dobrej strony. Do zobaczenia na miejscu!

 

 

 

Majówka już za nami, pomimo, że pogoda spłatała organizatorom figla i uniemożliwiła zaplanowany na początek imprezy występ Państwowej Orkiestry Cymbalistów z Białorusi to i tak warto było przyjechać..

Po przywitaniu gości przystąpiono więc do realizacji głównej atrakcji programu, czyli pokazu kulinarnego Tomasza Jakubiaka, znanego z prowadzenia programów kulinarnych w telewizji Kuchnia+, który w pierwszej części zaserwował uczestnikom smażone śledzie z puree ziemniaczanym i boczkiem.

Potem przystąpiono do konkursu restauratorów na „Mistrza Grillowanych Żeberek", w którym zwyciężył Hotel Mistral Sport w Gniewinie i w nagrodę otrzymał z rąk Tomasza Jakubiaka tytuł „Mistrza Grillowanych Żeberek" oraz nagrodę rzeczową.

Równocześnie odbywał się konkurs „Tradycje kulinarne sołectw Gminy Gniewino", do którego stanęło 8 sołectw prezentujących swoje desery oraz wypieki. Decyzją jury wygrało sołectwo Tadzino, drugie miejsce zajęło sołectwo Chynowie a trzecie sołectwo Lisewo.

Na scenie w tym czasie zagościł zespół Barwy Karpat z Kołomyi, który zaprezentował mieszankę tradycyjnych tańców oraz muzyki rodem prosto z Ukrainy.

Po występie nastąpiła kolejna porcja mistrzowskiego gotowania. Tym razem była to pierś z gęsi w miodzie pitnym, podana z gruszkami oraz puree z brukwi. Po obu daniach, które zostały zaserwowane przybyłym na Majówkę gościom, usłyszeć można było bardzo przychylne komentarze dotyczące tak samego Tomasza Jakubiaka, jak i potraw przez niego przygotowanych.

Na zakończenie wystąpił zespół Euphoria z Gniewina, który zaprezentował sporo wielkich przebojów muzyki popularnej i rozrywkowej.

W międzyczasie niedaleko sceny odbywał się pokaz warzenia piwa a do dyspozycji gości były między innymi stoiska KGW, place zabaw oraz strefy do wspólnego grillowania. Do biletów na wieżę dołączane był także kupony na darmową „Zupę Stolema" lub pieczonego dzika.

 

 

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Instytucja Zarządzająca - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.