DNI Z NAUKĄ - wiosna 2015

Utworzono: 26-03-2015

LGD Bursztynowy Pasaż – Interaktywna edukacja 2015

Szanowni Państwo,

W roku 2014 po raz pierwszy podjeliśmy się zadania organizacji zajęć interaktywnych w szkołach podstawowych naszego obszaru LGD. Zajęcia miały na celu przekazanie wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych w sposób nowatorski – poprzez zabawę! Pozyskaliśmy sponsora głównego, firmę Lane Energy Poland, nawiązaliśmy współpracę z firmą Centrum EduFun i ruszyliśmy do pracy… Zajęcia cieszyły się wielkim powodzeniem a szkoły chętnie partycypowały w przedsięwzięciu udostępniając swoje sale gimnastyczne i hale sportowe.

Niemniej to co przy podsumowaniu pokazały statystyki przeszło nawet nasze oczekiwania. Ponad 260 godzin eksperymentów, 15 szkół, 1700 uczestników, 60 animatorów i 120 rozdanych pakietów robotów - to bilans akcji „Młody Inżynier Eksperymentuje”!

Z związku z tak pozytywnym odbiorem i dalszą współpracą z firmą Lane Energy podjęliśmy decyzje o kontynuacji przedsięwzięcia w roku 2015. Już niedługo rozpoczniemy swoje zmagania tym razem pod hasłem „DNI Z NAUKĄ”. Już na wiosnę będziemy gościć w szkołach w: Choczewie, Wicku, Łebie, Smołdzinie i Główczycach.

Relacje z tych zajęć będą mogli Państwo zobaczyć zarówno na naszej stronie internetowej jak i profilu na Facebook’u. Do zobaczenia!

Grafika #0: DNI Z NAUKĄ - wiosna 2015