Podsumowanie

Utworzono: 06-09-2021

W sobotę i niedzielę (4 i 5.09.2021 r.) odbyły się inauguracje trzech wybranych questów zrealizowanych w ramach projektu współpracy Questy Kaszub Północnych. A były to questy: "Królewskie miasto kaperskie - Puck", „Spacer z olbrzymami” w Czymanowie i Nadolu oraz „Spacer z gburem” w Skansenie Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej w Nadolu. Łącznie w wydarzeniach wzięło udział ponad 100 osób. Piękna pogoda oraz świetnie opracowane questy przyczyniły się do dużego zadowolenia questowiczów z przebytych tras.

Oprócz ulotek questingowych wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki (kamizelki odblaskowe, ołówki i kompasy). Na końcu każdego questu na questujących czekał gorący posiłek, na który składały się m.in.: bigos, strogonow, zupa rybna, pulki ze śledziem w śmietanie lub z twarogiem, chleb ze smalcem oraz ciasta.

Całe wydarzenie odbyło się pod okiem instruktora questingu – p. Edyty Lenart – Wojna z Fundacji Questingu z Bałtowa, która wyjaśniała questowiczom zasady przejścia questów oraz przybliżyła samą ideę questingu.

Poddziałanie: 19.3 "Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Grafika #0: Podsumowanie