Relacja - Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska - trzecia seria

Utworzono: 12-06-2013

Piękna pogoda, wspaniała przyroda i atmosfera oraz oddani ludzie – tak wyglądała trzecia seria Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska...

Najdłuższa z tras koloru czarnego mająca 14,3 km przeznaczona jest zdecydowanie dla doborowych piechurów. Gospodarzem poczęstunku na starcie i mecie było dwanaście gościnnych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Krępie. Wyszliśmy tym razem ze Stanicy Turystycznej w Krępie Kaszubskiej. Starterami Honorowym byli Sołtys Krępy Kaszubskiej Piotr Popiela i Sołtys Obliwic Artur Falkowski. Zostawiając za sobą miejscowość minęliśmy stadninę koni Koniczynka przy której Państwo Tuszyńscy przygotowali wodę i wspólnie z pięknym końmi zaznaliśmy uroku pokrzepienia tym drogocennym trunkiem. Tuż za zakrętem cała rodzina Państwa Strupińskich z córkami biegaczkami ponownie napoiła spragnioną grupę chodziarzy. Następnie żwirową drogą, później piaszczystą doszliśmy do asfaltu gdzie organizatorzy Michał i Dominik z OSP Obliwice bezpiecznie przeprowadzili nas po tym odcinku. Na 3,4 km przy obelisku Jana Pawła II połączyliśmy się z czerwonym szlakiem przy którym członek Rady Sołeckiej Pan Andrzej skierował nas na ostatni kilometr do Stanicy turystycznej w Obliwicach przechodzący obok ścieżki prowadzącej do trzech czterystuletnich dębów. W Obliwicach czekały na nas parowane ziemniaki i orzeźwiająca woda podawana przez Panią Teresą. Idąc dalej duktem leśnym minęliśmy po drodze stawy dochodząc do asfaltu w miejscowości Łebień, którą to media nazwały polskim eldorado gazu łupkowego. W Stanicy Turystycznej w Łebieniu Pani Ela częstowała nas nie tylko wodą, ale także przesmacznym ciastem własnego wypieku. Powędrowaliśmy dalej mijając pojedyncze zabudowania i doszliśmy do miejsca rekreacyjnego w Lędziechowie, gdzie przy punkcie pomiaru tętna można wykonać indywidualny pomiar wg załączonej tabeli. Lędziechowo z gościnną Panią Sołtys Krystyną pożegnało nas kubkiem wody i piknikiem rodzinnym, ( relacja: http://www.nwl.pl/index.php/aktualnosci,1708). Idąc dalej fragmentem brukowanego duktu ścieżki przyrodniczej ponownie znaleźliśmy się na drodze biegnącej pośród pól. Od tej pory przez ostatnie dwa kilometry opiekowali się nami Strażacy z OSP Krępa Kaszubska. Po dotarciu do granicy lasu przy starej, pomnikowej lipie skręciliśmy w lewo, by po przejściu 13,5 km dojść do cmentarza i pomnika ofiar Marszu Śmierci więźniów z obozu KL Stutthof. Po chwili zadumy, przeszliśmy pięknym lasem parkowym docierając do Stanicy Turystycznej w Krępie Kaszubskiej, przy której umieszczono tablice z różnymi zestawami ćwiczeń. W przerwie mogliśmy zwiedzić Izbę Pamięci Ofiar Marszu Śmierci. W terenie spotkaliśmy około 30 pomników przyrody co pozwoliło marsz Nordic Walking połączyć z pozytywnymi doznaniami rekreacyjno – krajoznawczymi.
W imieniu Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke i Własnym serdeczne dziękujemy za zaangażowanie i obsługę wszystkim Działaczom i Organizatorom.

Dyrektor Zawodów – Krzysztof Pruszak.

Fotorelacja ...

Grafika #0: Relacja - Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska - trzecia seria